Lederbrev august 2020

,

Gratulerer med 1 august!

I dag feirer hele Sveits sin nasjonaldag samt «Ewigen Bund» og Bundesbrief (forbundsbrevet) fra 1291.

Mange feirer med familien, med bål, musikk, folkedrakter og fyrverkeri. Slettes ikke så ulik vår feiring av 17.mai der familien, nærsamfunnet og samholdet i folket står i fokus.

Vi ønsker dere alle en fin feiring av dagen her i Sveits!

Det er viktig at vi tar vare på hverandre i disse tider. Den beste måten vi kan gjøre dette på er å ta hensyn til hverandre, følge AHA reglene (Avstand-håndhygiene-nese/munn maske der det pålagt), ikke oppsøke for store menneskemengder – ja stort sett være fornuftig.

Vi i NKS gjør vårt beste for å tilby alle våre medlemmer aktiviteter i store deler av Sveits i tråd med det som er tilrådelig og gjennomførbart. Vi har utsatt alle store arrangementer og i stedet for fått opp flere mindre «ut på tur» treff. Her har du muligheten til å treffes, gå på tur sammen, være med på båttur, museumsbesøk – et mangfold av aktiviteter som du kan være med på.

Takk til alle som bidrar til dette fine initiativet, og skulle du ha lyst til å bidra med en «ut på tur» der du bor er det kjempefint!

I tillegg har vi Stammtisch / Table Ronde som er en kjempefin måte å treffes på, følg med på vår nettside, FB og Instagram og få med deg hva som skjer!

Vi gleder oss til årets klubbreise til Albergo Losone i Tessin og Diego Glaus 23-25 oktober. Tema på denne reisen vil være kastanjer. I Tessin har man det største mangfoldet av kastanjer i hele verden, og de forskjellige sortene brukes på forskjellig vis kulinarisk, spennende å oppleve, se og smake.

 

Jeg ønsker dere alle en videre fin sommer og at alle sammen holder seg friske og raske.

 

Beste hilsener,

Beate
Leder,  NORGESKLUBBEN SVEITS