Lederbrev Nyttår 2020

Kjære medlemmer og venner av Norgesklubben Sveits
Håper alle har hatt en fin jul og romjul. Vi er glade og ydmyke over å ha hatt muligheten til å feire høytiden sammen med veldig mange av dere, «føle» litt på norsk før-julstemning og dele litt tid sammen under forskjellige arrangementer rundt om i Sveits;  julelunsjen i Zürich, julebord i Lausanne, førjulsmiddag i Genève, julemarked i Luzern og til slutt høytidssamling 24. desember i Zürich. Takk til alle som deltok og takk til alle som gjorde det mulig å organisere!

Nå går vi inn i et nytt og spennende år med flotte arrangementer og events i Norgesklubbens regi samt flere spennende Nordic Chamber Events med våre nordiske venner (Nordiske handelskammre). Listen over fremtidige arrangementer er lang og blir lengre utover året. Noe er klart, men mye er fremdeles under planlegging;

«Ut på tur»; nyhet i fjor, blir en gjenganger i 2020 – Sveits har mye å by på og mange steder vi kan reise til.
Flere møter under fanen «Chatham Rules» er under planlegging,  et samarbeid med Generalkonsulatet i Genève.
NORDIX i Zürich gir flotte muligheter til å treffes, utveksle erfaringer, networke eller bare være sammen!
Et nytt «Nordic Chamber Event» i NKS’ regi er også under planlegging. Følg med på websiden vår og i nyhetsbrevet for løpende informasjon!
Vi starter med Stammtisch kickoff i Basel 8. januar, deretter følger treffene jevnlig i Zürich, Luzern og Lausanne. Følg med på websiden for mere informasjon.
20. januar  holdes det første Nordic Chamber Event i regi av det Danske Handelskammer; «an evening with  SRF  and the 10 vor 10 reporter Arthur Honegger». Meld deg på via websiden og linken til DSCC. Merk at: medlemmer i Norgesklubben får redusert pris til eventet. Frist for påmelding er 13. januar 2020.
I februar kommer Skreien inn til kysten av Nord-Norge.  Vi feirer dette 29. februar  2020 ved å inviterer  til Norgesklubbens Skreiaften i de fantastiske lokalene til «Maskenliebhaber Gesellschaft Stadt Luzern». Therese og jeg har startet forberedelsene og gleder oss til å servere fersk og fin fisk med tilbehør i en tre retters middag. Vi møtes til aperitiff, spiser middag, fortsetter med litt moro og avslutter med å svinge dansefoten! Send påmelding til : beate@norgesklubben.ch innen 18.02.20. Begrensede plasser.
«Norwegian Day in Zürich» på Kunsthaus Zürich. 26. april har vi den store glede å invitere til  en fantastisk dag hvor prominente norske forfattere og litteratur, kunst og filosofi blir presentert under overtittelen «TID».
Forfatterne og bøkene:
  • Erik Fosnes Hansen – Salme ved reisens slutt, Beretninger om beskyttelse, Falketårnet, et Hummerlliv.  
  • Unni Lindell – Dronen, Honningfellen, Brudekisten, Mørkemannen, Djevelkysset, Jeg vet hvor du bor.
  • Hanne Ørstasvik – Kjærlighet, Presten, Hakk, Milano, Over fjellet.
  • Anders Indset: Business Philosopher og «Keynote» taler – forfatter av Quantenwirtschaft og Wildes Wissen.
  • Andrine Pollen fra NORLA deltar som fasilitator og moderator.
    Mer informasjon kommer på nettsiden. Følg med !
8-10. mai er det igjen tid for Norgesklubbens årlige klubbreise til Albergo Losone i Locarno og Diego Glaus. Et kulturelt, kulinarisk og ikke minst sosialt høydepunkt i Norgesklubben. Vi gleder oss. Mere informasjon på nettsiden etter hvert.
17. Mai  – vi er glade for å kunne tilby våre medlemmer et variert og innholdsrikt program rundt om i Sveits. Barnetog og dagsprogram i Zürich, festmiddager i både Zürich og Genève.
Så til slutt vil jeg gjerne benytte anledningen til å takke styret og alle andre som legger ned mange dugnadstimer for en fantastisk innsats i 2019. Takk til alle partnere, støttemedlemmer, medlemmer og ikke minst sponsorer for at dere deltar, hjelper til og støtter klubben. Uten disse samlede kreftene ville ikke det være mulig å gjennomføre et slikt variert og interessant program – takk til alle sammen!
På vegne av Norgesklubben Sveits ønsker jeg dere alle et godt nytt år i 2020 og håper å se dere i løpet av året, rundt om i Sveits.
Mvh,

Beate Normann