Lederbrev Våren 2019

Våren i Sveits er deilig ! Herlig er det at dagene blir lengere og primula og narsisser titter frem fra vinterdvalen!

I Norge, og særlig nord i landet, er mars den måneden vi har mest snøfall ! Rart å tenke på her man sitter i solveggen og føler våren komme for fullt!

Norgesklubben Sveits tok ikke lang juleferie. Vi startet med to meget interessante «Chatham Rules» diskusjoner hos Rolf Olsen på konsulatet i Genève. 17. januar med ambassadør Hans Brattskar og 14. februar med Jon Ola Sand, EBU, meget aktuelt i disse Grand Prix tider. Vi er privilegert som har muligheten til å få komme tett på slike personligheter!

Nordic Chamber Event på Kunsthaus i Zürich gikk av stabelen med hele 150 deltakere!
En stor glede for oss og ikke mindre for Kunsthaus Zürich, at interessen for kunst er så overveldende. Aperitiffen med norske delikatesser fra nettbutikken «Smil» og Therese «The Norwegian Hausfrau» slo godt an og smakte fortreffelig.

16. februar ble Skreiens ankomst til Lofoten feiret med en herlig aften på Bodoni i Luzern. Therese og Beate handlet, dekte bord, underholdt og lagde mat (+ ryddet opp!) til festglade fiskeelskere som kom tilreisende fra både Zürich, Baden og Biel.

Vi har hatt Stammtisch/Table Ronde i både Zürich, Luzern og nytt av året i Basel! Camilla, som er initiativtaker til treffene i Basel, forteller om en trivelig kveld med glade nordmenn og livlige samtaler.
Tenk at vi nå har muligheten til å delta på disse hyggelige treffene i hele 5 byer i Sveits!
Takk til alle som organiserer og gir liv til treffene! Kristian Erik i Zürich, Natalie og undertegnede i Luzern, Rigmor, Kristin og Berith i Genève, Vegard i Lausanne og nå Camilla i Basel. Kanskje noen drar i gang et treff i Fribourg snart? Følg med på nettsiden og FB for neste treff i nærheten av der du bor!

Utover våren har vi flere arrangementer. Neste NORDIX – friendly networking in Zürich, i regi av NKS og det finske handelskammeret blir torsdag 9. mai. Dere kan allerede melde dere på 17. mai festmiddager i både Zürich og Genève. Terje tar imot påmelding til middag i Zürich ( terje@hispeed.ch ) og Rigmor i Genève ( rigmorblattner@hotmail.com )

Som i fjor organiserer vi NKS klubbreise 6.-7. april til Albergo Losone i Ticino. Resorten er eid og drevet av vår konsul i den italienske delen av Sveits, Diego Glaus. Program og informasjon om turen ligger på nettsiden under fanen «hendelser». Diego har satt sammen nok et fantastisk program og gir samtidig en meget sjenerøs spesialpris til Norgesklubbens medlemmer ! Til reisende som bor lengst unna er muligheten åpen for å ankomme kvelden i forveien uten tillegg i prisen.

Dette er en fantastisk mulighet til å samle våre medlemmer fra hele Sveits til en weekend hvor man treffer andre nordmenn, får vært «litt turist» i Sveits’ italienske del og ikke minst bli guidet hele helgen av en lokal, interessant og veldig dedikert guide; nemlig Diego. De som var med i fjor vet at det er duket for en helg med god mat og drikke og flotte øyeblikk og trivelig samvær. Gå ikke glipp av denne turen!

NYHET: fra og med april innfører vi i samarbeid med Diego Glaus et nytt tilbud: Familiebrunch på Albergo Losone. Dette er et unikt tilbud for Norgesklubbens medlemmer til å bruke hans fantastiske resort som møteplass. I tillegg til å nyte deilig en rikholdig varm og kald buffet med prosecco, varme og kalde drikkevarer i herlige omgivelser, kan du benytte deg av alle fritidsaktiviteter på stedet: oppvarmet svømmebasseng og solsenger, dampbad, golf (inklusive utstyr), sykler, ponni ridning for barna og for lesehester et norsk bibliotek. Åpent fra kl. 11.00 på følgende datoer:

28. april 2019
19. mai 2019
16. juni 2019
21. juli 2019
18. august 2019
22. september 2019
20. oktober 2019

Pris: 48 CHF for voksne, 20 CHF for barn 6-13, barn opp til 6 gratis, all inklusive.
Påmelding direkte til Albergo Losone tel: +41/ 091 785 7000, e-mail: info@albergolosone.ch www.albergolosone.ch

Vi sees i Ticino!!

Ønsker dere alle en fin, fin vår og vi sees på Stammtisch/Table Ronde, foredrag eller klubbreise!

Beate Normann